Все, що потрібно знати про кредити онлайн

В чому фішка.
Кредити онлайн, або іншими словами, кредити до зарплати стали популярними у нас лише в останні 1-2 роки. Досі, більшість з нас не знають про можливість отримання кредиту в інтернеті без будь-яких менеджерів і банків. Потрібно просто заповнити онлайн заявку, вказати будь-яку діючу банківську карту, по якій фінансова компанія верифікує позичальника. Після цього фін.компанія перевіряє можливість видачі кредиту. Певні компанії роблять це автоматично, інші здісйнюють контрольний дзвінок. У випадку позитивного висновку, пропонується до підписаня електронний договір з допомогою web-підпису (грубо кажучи підтвердження email) і кошти перераховуються на вказану банківську карту. Погашення таке ж просте — з банківської карти або терміналу на рахунок компанії.
На скільки це законно.
So-so. З однієї сторони, згідно Закону про електронну комерцію, електронний підпис прирівнюється до власноручного, з іншої, згідно ЦК, видачу кредиту слід підтверджувати лише власноручним підписом. Також є багато питань до фін.моніторингу і інших моментів. Проте, нам як позичальникам … ми точно не порушуємо нічого.
Чому такі кредити не видають банки.
Регулятор. В банків вимоги до відкриття рахунків і видачі кредитів з боку їх регулятора чуть жорсткіші чим у регулятора фінансових компаній.
Процентна ставка в 700 річних.
700 річних це абсурд! Ні, не абсурд. На сьогодні це +/- реальна ціна кредиту для фін.компанії. Вся справа в тому, що рахувати дохідність такого кредиту в річних процентах не можна. Кредит видається на дуже короткий термін (до 30 днів). Відповідно, середній термін кредиту ще менший (10-12 днів). Враховуючи видачу без фізичного підписання договору, ризики вищі класичного кредитування. Якщо припустити, що не повертати буде хоча б кожен десятий, для того щоб за 10 днів на «хороших» позичальниках лише відробити неповернення, ставка повинна бути 1%/день ( 10% за період життя кредиту). А не повертають більше. Плюс витрати на видачу і погашення + маркетинг. Ось ставка вже 1,7-1,9%/день. Для клієнта така ставка компенсується зручністю і тією ж короткостроковістю. До прикладу, мені терміново необхідно купити квитки на потяг, наприклад вартістю 700 грн, а коштів немає. Зарплата через 5 днів.  Я, не виходячи з офісу, отримую через 5 хвилин кредит на свою карту, замовляю в інтернет квитки і оплачую. Після отримання з-п, погашаю 750-760 грн.
Для кого такі кредити.
Холодильник в такий кредит точно не потрібно купувати… якщо тільки не форс мажор — старий згорів, а без холодильника ніяк, плюс через кілька днів буде з-п і кредит можна буде погасити. Або якщо сьогодні неймовірний розпродаж холодильників.
Тобто, такі кредити як кажуть «на крайній випадок» і лише на короткий термін.
Такі кредити не мають майбутнього, бо програють кредитним картам.
Якраз навпаки. Ринок України для таких кредитів лише формується. І логічно це чи ні, він ще кілька років буде зростати.
І головне, як обрати компанію в якій отримати кредит.
Всі компанії видають +/- на однакових умовах, але є одна особливість. Більшість компаній перший кредит видають зі ставкою 0,01%. Таких компаній доволі багато. Тому якщо ціна має значення, — отримуйте по черзі в кожній компанії яка видає перший кредит зі ставкою 0%. Якщо ціна не має значення  — отримуйте постійно в одній компанії. Це дозволить не проходити повторних заповнення анкет і верифікацій.

автор Віталій Бачинський

Оставить ответ

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *